Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Username: Password: Beni hatırla

BAŞLIK: meyvelerle ilgili bilinmesi gerekenler

meyvelerle ilgili bilinmesi gerekenler #3157

MEYVELERLE İLGİLİ BİLİNMEYEN GERÇEKLER

Meyveler vitamin deposu, doğal, masum besinler olabilirler. Ancak dikkat! Hedefiniz yağ azaltmaksa, meyvenin içeriğindeki şeker, bu planınıza engel olabilir. Tamamen yasaklanmış olmasalar da, diyet yaparken meyve tüketimini gözden geçirmenizde fayda var. İşte meyve ile ilgili bilinmeyen gerçekler...

NİÇİN KÖTÜ?
Meyveler, doğal bir şeker olan fruktoz içerir. Dolayısıyla meyve tüketimi vücut yağlarını yakmamıza engel teşkil edebilir.

NASIL KÖTÜ?
Vücudumuz fruktozu doğrudan bir yakıt olarak kullanamaz. Fruktozun önce karaciğere gidip glikoza dönüşmesi gerekir. Meyvenin çoğunlukla kandaki glikoz ve insülin seviyelerini hızlı arttırmayan, düşük derecede glisemik bir karbonhidrat olmasının sebebi de budur. Eğer karaciğer glikojen (glikozun stoklanmış hali) ile dolu ise, gelen fruktozu glikoza değil, yağa dönüştürür.

DÜŞMANDAN UZAK DURUN!
Siz siz olun, her zaman taze ürünleri tercih edin. İşlenmiş, paketlenmiş ya da konservelenmiş ürünleri satın almamaya özen gösterin. İşlenmiş ürünler genellikle daha da çok şekerle doyuma ulaştırılmıştır ve tıpkı meyve suları gibi, uzak durulması gereken ürünlerin başında gelir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp: meyvelerle ilgili bilinmesi gerekenler #3158

peki miktarlar hakkında nasıl bir yol izlemeliyiz? yani bir oturuşta maksimum ne kadar meyve yemeliyiz?

Cvp: meyvelerle ilgili bilinmesi gerekenler #3166

esra hanım herhangi bi ölçü kesinlikle yok...eğer yağ azaltma gibi bi sorununuz varsa benim önerebileceğim taze meyvalar tercih etmenizdir..yada diyetisyen kontrolünde hareket etmenizi öneririm.
Son Düzenleme: yazan yunus özkurt.

Cvp: meyvelerle ilgili bilinmesi gerekenler #3212

bence Esra hanım miktarlar derken şunu demek istemiş, bir oturuşta ne kadar meyve yemeliyiz? ben bir oturuşta 1 muz, 1 elma, 1 salkım üzüm, 1 armut, 1 kivi yiyebilirim mesela :D :D

Cvp: meyvelerle ilgili bilinmesi gerekenler #3214

ben bir oturuşta 1 kg üzüm yiyebilirim sanırım :) :D
ama en kalorili meyve diye biliyorum üzümü :(

Cvp: meyvelerle ilgili bilinmesi gerekenler #3259

100 garam üzümde 57 kalori var.ece hanım siz yinede üzümün başına oturayım falan demeyin:)

meyvelerle ilgili bilinmesi gerekenler #3447

aman arkadaşlar herşeyin fazlası zarar :)

meyvelerle ilgili bilinmesi gerekenler #4872

yaz gelsede karpuz yesekkk ne güzel olurdu şimdi soğuk soğuk :)

meyvelerle ilgili bilinmesi gerekenler #5201

ben genelde taze meyveyi sıkarak tüketiyorum.bazılarını yemekten hoşlanmıyorum ve diğerleriyle karıştırıp suyunu içmeye çalışıyorum.kalori açısından daha mı fazla oluyor?
Yetkililer: Ejder Ergürer
Time to create page: 0.384 seconds
Sistem Kunena

Şu Kriterlere Göre;

Yaş Aralığı

İle

Semt